Doğru Adımlar Medikal


Şirketimiz 2012 yılında Theratogs’un Türkiye Distribütörü olmak için Seha Dosdoğru, Arif Melih Kalkavan ve Haluk Ayata’nın ortaklığı ile kurulmuş, bir yıl geçmeden SureStep'in Türkiye Distribütörlüğü'nü almış ve 2019 yılında çözüm ortakları ile birlikte SureStep Üretici Distribütörü olmuştur.

Theratogs ürünlerinin doğru ve sağlıklı kullanılmasını ilke edinen şirketimiz, kurulum aşamasında dört fizyoterapisti Amerika’ya göndererek Theratogs Eğitmeni olarak yetiştirmiş, ilerleyen günlerde Amerikalı Eğitmen Fizyoterapistleri Türkiye’ye davet ederek Kurslar düzenlemiştir. Düzenlenen kurslar sonucunda Türkiye genelinde 9 Eğitmen ve 5002ü geçkin "Theratogs Giydirici Sertifikası" sahibi fizyoterapist yetiştirmiştir.

Ürünlerimizden sağlıklı faydalanabilmek için "Theratogs Giydirici Sertifikası" olan Fizyoterapist gözetiminde kullanılması gerekmektedir. Amacımız Sertifikalı fizyoterapistlerimizi çoğaltarak Theratogs’u daha çok kişiye ulaştırmak, ihtiyaç sahiplerini ürünlerimizden doğru faydalandırarak en kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını sağlamaktır.


Misyonumuz

Sorumluluk sahibi, bilimsel araştırmalarla toplumun gelişen sağlık ihtiyaçlarına cevap verebilen, yaşam boyu özel ihtiyaç sahibi bireylere yardımcı olan, onlar için ulusal ve uluslararası düzeyde araştırma yaparak engelsiz bir dünya yaratmak ve farkındalık oluşturmak.


Vizyonumuz

Bilimsel düşünceye ve özgürlüğe sahip, uluslararası standartlara ve iletişime açık, İnsan haklarına saygılı ve ayrımcılığa karşı, ahlaki değerlere sahip, çevre bilincine ve hassasiyetine sahip, kurum kültürü olan, toplum gelişimine katkıda bulunmayı benimseyen bir kurum olmayı sürdürmek, ulusal ve uluslararası düzeyde alanında lider, saygın ve yenilikçi bir kurum olmaya çalışmaktır.Kurucu'nun Mesajı


Her insan, hayatının bazı dönemlerinde yaşamının seyrini değiştirebilecek önemli olaylarla karşılaşır. Bazılarımız buna kader, bazılarımız dönüm noktası, bazılarımız da talih der. Adına her ne dersek diyelim bu tür olaylar hayatımızı öyle bir değiştirir ki geriye dönüp baktığımızda yaşadığımız olaylarla nasıl başa çıkabildiğimize kendimiz bile şaşırırız. Benzer şeyleri başkalarının yaşadığına şahit olduğumuzda karamsarlığa düşer, nasıl baş edebiliyorlar diye düşünmekten kendimizi alamayız. Aslında aradığımız çözüm yollarını sevgi, azim ve sabrın verdiği güçle çok kolay bulabildiğimizi, hatta gerçekleri kabullenebildiğimizde yaşanılan olayları benimsediğimizi, doğallaştırdığımızı fark ederiz. 

2002 yılında ikizlerimizin dünyaya gelmesi de benim ve eşimin yaşamındaki dönüm noktası oldu. Evliliğimizin dördüncü yılında ikizlerimizin doğumunu büyük bir heyecanla beklerken 29. hafta da yaşadığımız erken doğum hayatımızın seyrini bir anda değiştirdi. Yaşadığımız talihsiz erken doğum nedeniyle ikizlerimiz beyin kanaması geçirmiş Burak’ımız da hasar bırakmıştı. Şükürler olsun ki Kaan’ımız da bir hasar kalmadı. O güne kadar serebral palsi ve buna benzer hastalıklarla ilgili bilgim yoktu. En büyük şansım eşimin Özel Eğitim alanında çalışan bir pedagog olmasıdır. Şimdi geriye dönüp baktığımda hiçbir çaba harcamadan, doğal olarak hayatımızı ikizlerimiz için planladığımızı görüyorum. Gerçekten de insan başına gelmeden bir takım şeylerin farkında olmuyormuş. 

2004 yılında Burak’ımızın daha iyi eğitim alabilmesi adına Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimizi kurduk, 2005 yılında 15 yıldır severek çalışmakta olduğum Spor Yöneticiliği görevimden istifa ederek Merkezimizde Yöneticilik yapmaya başladım. Burak için araştırırken 2012 yılında arkadaşlarımın yardımıyla Theratogs firmasıyla irtibata geçerek Theratogs’u Türkiye’ye getirmeyi başardık, Türkiye Distribütörlüğü’nü aldık. 2015 yılında Merkezimizi yaklaşık 150 öğrencisiyle devrederek sadece Doğru Adımlar Medikal’de Theratogs gibi faydalı olabilecek ürünler için araştırmalar yaparak çalışmalarımıza devam ediyoruz. 

Eşim çocuklarımız doğduğunda hem Özel Eğitim alanında öğrencileriyle çalışıyor hem de bir Devlet Lisesi’nde Rehber Öğretmenlik yapıyordu. Bugün O da kendi ofisinde bir çok Özel Çocuğa ve ailesine hizmet veriyor. 

Arkamı döndüğümde Burak sayesinde; 

Hiç farkında bile olmadığım bir kesimin farkına vardığımı,

Radikal bir kararla çok severek yaptığım işimi değiştirerek yaptığım yatırımlarla birçok özel gereksinim sahibine ve ailelerine yardımcı olduğumu, en önemlisi iyi bir örnek oluşturduğumu görmek beni gururlandırıyor, bu alanda daha çok araştırma yapmaya ve çalışmaya motive ediyor. 

Burak sayesinde önümde yeni bir pencere açıldı. Bu pencereden bakarken daha çok araştırıp, daha çok nasıl faydalı olabilirim demeyi öğrendim. 

Engellerin sevgi ve sabırla aşılabileceğini düşünüyorum, Ailemi çok seviyorum. Sevgiyle kalın…..


Seha DOSDOĞRU